ÉTER

Ultra vzdušná tapeta a na ní jen oblačné nebe s texturou džínoviny. Hodí se, když je potřeba nenápadně zvětšovat. 

Texturu džinoviny i oblaka jsem si oblíbila u více tapet. Protože v interiéru fungují. Jednoho dne jsem se ale dostala do situace, kdy bylo potřeba opticky zvětšovat malý podkrovní prostor. Potřebovala jsem tapetu, která doslova nechá zmizet stěny omezující prostor. A tak vznikla tapeta s malovanými oblaky, přetaženými džinovinou v jemné modrošedé barvě. tapetu jsem nechala vyrobit i odsycenou v tonéch šedé a vypadala výborně, stejně jako její modrá verze.

 

 

Rozměry
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
14 864,85 Kč 12 285 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Autorská výtvarná tvorba klasickými technikami
Autorská výtvarná tvorba klasickými technikami
Individuální konzultace při výběru tapety do vašeho interiéru
Individuální konzultace při výběru tapety do vašeho interiéru
Úprava tapety na míru
Úprava tapety na míru
Vyrobeno šetrně z odolného přírodního materiálu a kvalitního digitálního tisku
Vyrobeno šetrně z odolného přírodního materiálu a kvalitního digitálního tisku

Detailní popis produktu

 

Studené tóny světlých našedlých barev opticky otevřou prostor a oblaka, vzduch, to je samo o sobě velmi vzušné téma. Zkrátka k nafukování a zvětšování pokoje je malovaná tapeta Éter doslova stvořená.

Jde o obrazovou tapetu, ale jako jedna z mála funguje jako abstraktní dekor, proto je možné ji v interiéru opakovat a násobit.

 

Třeba jako v pořadu Bydlet jako v éteru, kde jsem tapetu lepila s Romanem Zachem a vůbec nebyl potřeba žebřík.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11695580341-bydlet-jako/421236100081013/

 

Designový tip :

Tapetu nalepte na strop a nebo z ní nechte vyříznout kruh, jako dominantní prvek interiéru.

 

Pokud potřebujete jiný rozměr, napište email. Variant je mnoho. Na menším formátu ušetříte, větší tapeta udělá dojem. Cena se počítá za m2.

 

Materiál a údržba tapety

Obrazová tapeta je vyrobena na více gramážovém kvalitním vliesu na přírodní bázi bez adice ftalátů. Má matnou sametovou texturu a je hladký. Barvy jsou odolné, zdravotně nezávadné. Tapeta není omyvatelná, dá se však setřít vlhkým hadříkem a snadno se z ní očistí drobné nečistoty. Nepatří na ni chemické přípravky, kartáče, abraziva nebo škrabky. Po namočení snadno proschne, dlouhý kontakt s vodou nevydrží.

Příprava podkladu pro vliesovou tapetu:

Světlejší motivy 100% nezakryjí podklad. Pro dokonalý vzhled barev je vždy nutné stěnu pod tapetou vymalovat na bílo. Ideální přípravou stěny pod tapetu je sádrová hladká stěrka, která se penetruje a na ni lepí tapeta. Důvodem je hladkost stěny a dobré přilnutí. V praxi se osvědčil také postup lepení na běžnou hladkou omítku s i bez penetrace, avšak pomocí lepidla na středně těžké tapety. Stěna však musí být málo zrnitá a čistá bez mastnoty a prachu. Případná větší zrna omítky nebo nerovnosti je třeba zbrousit či strhnout pomocí škrabky.

Nevhodné je tapetu lepit na velmi zrnitou omítku, vlhkou nebo mastnou a flekatou.

Pokud si nejste jistí, doporučuji oslovit zkušeného tapetáře.

Instalace, lepení:

Tapeta je dodána v stejně širokých pásech. jejich šířka závisí na celkové šíři tapety a pohybuje se v rozmezí 55-75cm. Je možné dodat až 120cm široký pás, který je vhodný pro menší formáty. Pro nalepení širokého pásu jsou vždy potřeba dvě osoby. Obrazová malovaná tapeta se lepí na sraz, tedy pásy těsně k sobě. Lepidlo se aplikuje přímo na stěnu, ke které se přiloží tapeta. Podrobnější návod na lepení jsem pro vás připravila zde: ( odkaz na instagram)

Pokud si nejste lepením tapety jistí nebo máte komplikovaný prostor, doporučuji oslovit zkušeného tapetáře.

Doplňkové parametry

Kategorie: VŠECHNY TAPETY
Materiál: Vlies
Povrch: Matný, Hladký, Přírodní