HORY

Příroda vytváří krásné scenérie, neopakovatelné a přitom známé... České kopce, hory, náhorní plošina velehor nebo pohled na severní břeh Balatonu? Co máme rádi, to chceme vidět. Co vidíte vy?

Varianta:
20 920,90 Kč 17 290 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Autorská výtvarná tvorba klasickými technikami
Autorská výtvarná tvorba klasickými technikami
Individuální konzultace při výběru tapety do vašeho interiéru
Individuální konzultace při výběru tapety do vašeho interiéru
Úprava tapety na míru
Úprava tapety na míru
Vyrobeno šetrně z odolného přírodního materiálu a kvalitního digitálního tisku
Vyrobeno šetrně z odolného přírodního materiálu a kvalitního digitálního tisku

Detailní popis produktu

Příroda vytváří krásné scenérie, neopakovatelné a přitom známé... České kopce, hory, náhorní plošina velehor nebo pohled na severní břeh Balatonu? Co máme rádi, to chceme vidět. Co vidíte vy?
V horizontu se vynořují hory, zahalené do mlhy či jemného oparu, což dodává scéně dojem tajemství a nekonečna. Před horami se rozprostírá krajinářská scenérie, možná s měkkými tvary evokující louky, cesty, vodní plochy s jemnými detaily jako stromy, keře či květiny, které dodávají život a autentičnost této krajině. Motivy jsou namalovány minimalisticky ve stylizovaných liniích, aby jste si mohli dosadit krajinu svého srdce nebo vidět pokaždé něco jiného. České středohoří je známé střídáním skalních útvarů a malebných rovin, na severním břehu modrozeleného jezera Balatonu od pláží prudce stoupají svahy Bakoňského lesa s proslulými vinicemi a měkké kopce krajiny střední Itálie, které známe z renesančních obrazů. To všechno může tvořit atmosféru vašeho interiéru.

Akvarelová technika malby zblízka nabídne krásné detaily. Akvarel vyniká svou schopností vytvářet průhledné a lehké vrstvy barev. Na malované tapetě můžete vidět jemné pastelové tóny šedé, modrošedé, nazelenalé, okrové a žluté, které se prolínají a proplétají barev, což přidává obrazu hloubku a dimenzi. Voda s barvou přirozeně vytváří organické tvary a textury nebo kombinace průhlednosti a sytosti.

Tapetu můžete vidět v I-vysílání ČT v pořadu Bydlet jako ve skle, kde dekorovala proměnu ložnice.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/11695580341-bydlet-jako/422236100082005/

Designový tip:
Tapetu doplňte nízkým nábytkem s převažujícími horizontálními liniemi, například komodou nebo kovovou knihovnou. Stěny vymalujte pastelovými odstíny výmalby v barevnosti tapety.

Pokud potřebujete jiný rozměr, napište email. Variant je mnoho. Na menším formátu ušetříte, větší tapeta udělá dojem. Cena se počítá za m2.

Materiál a údržba tapety
Obrazová tapeta je vyrobena na vícegramážovém kvalitním vliesu na přírodní bázi bez adice ftalátů. Má matnou sametovou texturu a je hladký. Barvy jsou odolné, zdravotně nezávadné. Tapeta není omyvatelná, dá se však setřít vlhkým hadříkem a snadno se z ní očistí drobné nečistoty. Nepatří na ni chemické připravky, kartáče, abraziva nebo škrabky. Po namočení snadno proschne, dlouhý kontakt s vodou nevydrží.

Příprava podkladu pro vliesovou tapetu:
Světlejší motivy 100% nezakryjí podklad. Pro dokonalý vzhled barev je vždy nutné stěnu pod tapetou vymalovat na bílo. Ideální přípravou stěny pod tapetu je sádrová hladká stěrka, která se penetruje a na ni lepí tapeta. Důvodem je hladkost stěny a dobré přilnutí. V praxi se osvědčil také postup lepení na běžnou hladkou omítku s i bez penetrace, avšak pomocí lepidla na středně těžké tapety. Stěna však musí být máo zrnitá a čistá bez mastnoty a prachu. Případná větší zrna omítky nebo nerovnosti je třeba zbrousit či strhnout pomocí škrabky.
Nevhodné je tapetu lepit na velmi zrnitou omítku, vhkou nebo mastnou a flekatou.
Pokud si nejste jistí, doporučuji oslovit zkušeného tapetáře.

Instalace, lepení:
Tapeta je dodána v stejně širokých pásech. jejich šířka závisí na celkové šíři tapety a pohybuje se v rozmezí 55-75cm. Je možné dodat až 120cm široký pás, který je vhodný pro menší formáty. Pro nalepení širokého pásu jsou vždy potřeba dvě osoby. Obrazová malovaná tapeta se lepí na sraz, tedy pásy těsně k sobě. Lepidlo se aplikuje přímo na stěnu, ke které se přiloží tapeta. Podrobnější návod na lepení jsem pro vás připravila zde: ( odkaz na instagram)
Pokud si nejste lepením tapety jistí nebo máte komplikovaný prostor, doporučuji oslovit zkušeného tapetáře.

Doplňkové parametry

Kategorie: VŠECHNY TAPETY
Materiál: Vlies
Povrch: Matný, Hladký, Přírodní