VODNÍ HLADINA

Autorská malovaná tapeta Vodní hladina zrcadlící okolní přírodu je malovaná způsobem inspirovaným impresionismem. Kontury krajiny se rozpadají v lineární barevné tahy pastelem.

Rozměry
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
23 455,85 Kč 19 385 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
VODNÍ HLADINA
Autorská výtvarná tvorba klasickými technikami
Autorská výtvarná tvorba klasickými technikami
Individuální konzultace při výběru tapety do vašeho interiéru
Individuální konzultace při výběru tapety do vašeho interiéru
Úprava tapety na míru
Úprava tapety na míru
Vyrobeno šetrně z odolného přírodního materiálu a kvalitního digitálního tisku
Vyrobeno šetrně z odolného přírodního materiálu a kvalitního digitálního tisku

Detailní popis produktu

Pastelové tahy v neotřelé barevné kombinaci od zelené, přes modrou až po pudrově růžovou a fialovou tvoří abstraktní celek, ve kterém můžete hledat podle nálady. Barvy přecházejí jedna ve druhou.
Inspirací bylo jezero po bouřce, v podvečer, kdy se rozsvěcuje osvětlení pomalu ožívající promenády. Pro někoho Balaton, pro jiného severoitalské Lago.
Tapetu můžete vidět na i-vysílání pořadu Bydlet jako ve skle.
Zde je odkaz na proměnu: https://www.ceskatelevize.cz/porady/11695580341-bydlet-jako/422236100082005/
V televizní proměně jsem autorskou tapetu nalepila na stěnu obývacího pokoje, ostatní stěny jsem s malovanou tapetou propojila výmalbou v podobných pastelových odstínech. Přes tapetu jsem navrhla závěsnou lakovanou knihovnu v totožných odstínech a designová stěna obývacího pokoje byla na světě.
Jde o obrazovaou tapetu s abstraktním motivem ve velmi tlumených barvách. Je středně světlá, místy tmavší. Tapeta je do obývacího pokoje, ale můžete ji instalovat i do ložnice nebo předsíně. Tapeta nejen dekoruje, ale také chrání stěnu.

Materiál a údržba tapety
Obrazová tapeta je vyrobena na vícegramážovém kvalitním vliesu na přírodní bázi bez adice ftalátů. Má matnou sametovou texturu a je hladký. Barvy jsou odolné, zdravotně nezávadné. Tapeta není omyvatelná, dá se však setřít vlhkým hadříkem a snadno se z ní očistí drobné nečistoty. Nepatří na ni chemické připravky, kartáče, abraziva nebo škrabky. Po namočení snadno proschne, dlouhý kontakt s vodou nevydrží.

Příprava podkladu pro vliesovou tapetu:
Světlejší motivy 100% nezakryjí podklad. Pro dokonalý vzhled barev je vždy nutné stěnu pod tapetou vymalovat na bílo. Ideální přípravou stěny pod tapetu je sádrová hladká stěrka, která se penetruje a na ni lepí tapeta. Důvodem je hladkost stěny a dobré přilnutí. V praxi se osvědčil také postup lepení na běžnou hladkou omítku s i bez penetrace, avšak pomocí lepidla na středně těžké tapety. Stěna však musí být máo zrnitá a čistá bez mastnoty a prachu. Případná větší zrna omítky nebo nerovnosti je třeba zbrousit či strhnout pomocí škrabky.
Nevhodné je tapetu lepit na velmi zrnitou omítku, vhkou nebo mastnou a flekatou.
Pokud si nejste jistí, doporučuji oslovit zkušeného tapetáře.

Instalace, lepení:
Tapeta je dodána v stejně širokých pásech. jejich šířka závisí na celkové šíři tapety a pohybuje se v rozmezí 55-75cm. Je možné dodat až 120cm široký pás, který je vhodný pro menší formáty. Pro nalepení širokého pásu jsou vždy potřeba dvě osoby. Obrazová malovaná tapeta se lepí na sraz, tedy pásy těsně k sobě. Lepidlo se aplikuje přímo na stěnu, ke které se přiloží tapeta. Podrobnější návod na lepení jsem pro vás připravila zde: ( odkaz na instagram)
Pokud si nejste lepením tapety jistí nebo máte komplikovaný prostor, doporučuji oslovit zkušeného tapetáře.

Tapeta na míru:
Pokud potřebujete jiný rozměr, napište email. Variant je mnoho. Na menším formátu ušetříte, větší tapeta udělá dojem. Cena se počítá za m2.

Doplňkové parametry

Kategorie: VŠECHNY TAPETY
Materiál: Vlies
Povrch: Matný, Hladký, Přírodní